Zaznacz stronę

Leasing pracowników, jako swego typu wynajmowanie rąk do pracy. To wyjście, jakie na naszym rynku odnalazło wielu fanów. Leasing pracowniczy jest trochę zbliżony do outsourcingu pracowników, jaki zdejmuje z głowy inwestorów całą rzeszę obowiązków. Przed skorzystaniem z tejże formy uzyskiwania chętnych do pracy, należałoby wziąć pod uwagę wartości, które ma tego rodzaju forma zatrudnienia.

Czym jest leasing pracowniczy?

Leasing pracowniczy (leasing personalny) w Polsce bardziej charakterystyczny pod nazwą praca tymczasowa. W ów sposób charakteryzuje się najem ludzi do sprecyzowanych spółek oraz sprecyzowanych działań na dany okres. Z wypożyczonym pracownikiem jest nawiązany stosunek pracy. Podmiotem zatrudniającym jest agencja pracy tymczasowej. Osoba, jaka została zatrudniona jest pracownikiem tymczasowym przeprowadzającym pracę zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej, natomiast zakład pracy na rzecz, jakiego oferowana jest praca zwany jest pracodawcą-użytkownikiem.

Należałoby też podkreślić, iż współpraca z agencją pracy tymczasowej w ramach leasingu pracowników to możliwość na dobrą ocenę pracownika. Pracodawcy widzą ogrom zalet, jeżeli zależy im na zatrudnienie obcokrajowców. To agencja doradztwa pracy sprawdzi, czy obywatel Ukrainy ma aktualną wizę i pozwolenie na pracę. Dzięki temu zatrudnienie odbywa się w całości prawomocnie. Agencja pracy zobaczy nie jedynie dokumenty Ukraińca, jednak też sprawdzi jego CV, w razie potrzeby przetłumaczy także na język polski.

Zalety leasingu pracowniczego

Ważną wartością jest szybkość, efektywność oraz zdjęcie sobie z głowy wydatków i czasu, niezbędnego na wykonanie dobrego procesu rekrutacyjnego. Jeżeli szukałeś już zatrudnionych, prawdopodobnie wiesz, iż ogłoszenie o pracę w znanych portalach pracy jest niezwykle drogie. Niestety czasem jedno ogłoszenie nie starczy, by odnaleźć dobrego chętnego oraz wydajesz następne kapitały na kolejne bezcelowe ogłoszenia. Do tego marnujesz czas na marne spotkania z aplikantami. Także mogą poprzez nas zostać dzięki temu zatrudnieni pracownicy z Ukrainy.

Leasing pracowniczy to nie jedynie mniejsze wydatki

Mimo iż wyjście to nie jest jeszcze w Polsce zbyt znane, ma ono szereg korzyści, jakie cenią biznesmeni. Jak wiadomo, wydatki kadrowe stanowią dla każdej spółki ogromną, o ile nie największą pozycję w pełnych kosztach zarządzania działalności. Jeżeli dołożymy do tego regularne przestoje wywołane specyfiką pochodzącą z sezonowości konkretnej dziedziny czy pełnym spadkiem zamówienia na pracę, sytuacja może stać się trudna.