Zaznacz stronę

Jeśli potrzebujesz porady prawnej w celu rozwiązania konkretnego problemu, znalezienie prawnika może nie być takie proste. Nie można zatrudnić prawnika po prostu przeglądając pierwszy znaleziony katalog prawników, ponieważ oprócz podstawowych informacji o studiach ważne jest, aby wziąć pod uwagę doświadczenie, porady, a może nawet reputację. Doświadczenie jest czynnikiem, który stanowi ważne kryterium przy wyborze prawnika. Doświadczenie w danej specjalności może mieć decydujące znaczenie dla powodzenia lub niepowodzenia danego przypadku. Zawsze mile widziane są rekomendacje od osób prywatnych lub zawodowych. Fakt, że prawnik został polecony przez osobę z naszej osobistej sieci kontaktów, jest bardzo ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu prawnika. Rekomendacje dostarczą nam obiektywnych informacji o prawniku, którego zatrudnienie rozważamy.

Porady prawne

Szukając porady prawnej, należy przedstawić swój problem i zaufać prawnikowi, że będzie nas bronił. Należy dzielić się informacjami osobistymi i prawdopodobnie poufnymi. Opłaty są jednym z kluczowych czynników przy wyborze prawnika, ponieważ wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy. Jeśli jednak mamy do wyboru kilku prawników i wszyscy oferują podobną wycenę, lepiej wybrać tego, który ma największe doświadczenie. Warto wiedzieć, jakiej specjalności prawa dotyczy dana sprawa, gdyż dzięki temu będzie można wybrać bardziej wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika w danej dziedzinie. Lokalizacja prawnika lub kancelarii jest również ważna, ale nie najważniejsza przy wyborze prawnika. Adwokat Toruń powinien być profesjonalny i doświadczony.

Pełnomocnictwo

Osoby, które nie znają się na sprawach prawnych i nie były w przeszłości w sądzie, mogą nie wiedzieć, w jaki sposób udziela się pełnomocnictwa prawnikowi. Kiedy mówimy o pełnomocnictwie, mamy na myśli dokument prywatny – lub czasem akt notarialny – w którym dający zlecenie przekazuje pełnomocnikowi pełne uprawnienia w jednej lub kilku sprawach. W rzeczywistości pełnomocnictwo może być również udzielone ustnie, chyba że chodzi o wykonanie czynności, dla których prawo wymaga formy pisemnej (np. sprzedaż nieruchomości). Inżynier może otrzymać zlecenie na przeprowadzenie badań lub poszukiwań nieruchomości bez konieczności podpisywania dokumentów; podobnie, zlecenie udzielone agencji nieruchomości na znalezienie potencjalnych nabywców lub najemców nie musi mieć formy pisemnej. Z drugiej strony, jeśli chcesz zlecić krewnemu sprzedaż domu, musisz udać się do notariusza (ponieważ akt sprzedaży wymaga formy aktu notarialnego).