Zaznacz stronę

Kancelarie prawne przeszły dużą metamorfozę w ostatnich latach. Standardowe wyobrażenie o prawniku jest takie, że pracuje on w małej kancelarii, prowadzonej pod swoim nazwiskiem. Taki prawnik, zazwyczaj adwokat, jest wszechstronnie wykształcony i zajmuje się prowadzeniem spraw ludzi, którzy przychodzą do niego bezpośrednio z ulicy. Istnieją też prawnicy, którzy są radcami prawnymi, zazwyczaj zatrudnionymi w firmach i doradzających w sprawach bieżącej działalności  gospodarczej. Taka wizja świata prawniczego była aktualna przez wiele lat. W dobie metamorfozy, którą przeszedł rynek prawny wysoce się jednak dezaktualizuje. Dzisiaj prawnicy zrzeszają się w dużych kancelariach, będących małymi korporacjami. Bardzo często kancelarie takie mają kilka oddziałów na terenie całego kraju i współpracują z zagranicznymi partnerami. Warunki takie dyktuje rynek, zwłaszcza duże podmioty gospodarcze. Z perspektywy klienta jest to jednak również korzystne rozwiązanie.

Kancelaria dbająca o wszystkie potrzeby klienta

Duża, sieciowa kancelaria ma klientowi do zaoferowania często o wiele więcej, niż klasyczna. Nad sprawą pracuje najczęściej zespół prawników, którzy myślą na różnych poziomach, przez co mają różne pomysły. Ze współpracy wychodzą najlepsze efekty- to czego nie zauważy jeden prawnik, wnet zauważy drugi. Ponad to, często zespół pracujący nad daną sprawą składa się ze specjalistów w różnych jej aspektach, co znacząco pomaga w osiągnięciu sukcesu. Argumentem przeciwnym może być brak indywidualnego podejścia do sprawy. Niestety jest to argument nietrafiony. Duże kancelarie posiadają systemu informatyczne zapewniające pełną informację o sprawie. Klient na każdym jej etapie może dowiedzieć się o postępach.

Pewność zwycięstwa

Klient powierzający swoje sprawy dużej kancelarii ma statystycznie większe szanse. Oczywiście nie dyskredytuje to prawników samodzielnie prowadzących kancelarię- to najczęściej znamienici przedstawiciele swoich zawodów. Nie można jednak dyskutować z faktem, że im więcej osób pracuje nad daną sprawą, tym większa jest szansa zwycięstwa.